| anonim_4396 a întrebat:

Engleza sau franceza?

De curand am terminat liceul si as vrea sa dau la litere,dar nu stiu daca sa aleg engleza sau franceza.
Ideea e ca la franceza stiu mai multa gramatica,iar la engleza mai mult vocabular. Imi plac ambele limbi, dar nu vreau sa le studiez pe amandoua pentru ca ar fi foarte greu. Poate ca imi place mai mult franceza pentru ca profa din ultimii 4 ani a fost super, dar as putea sa invat si engleza fara nicio problema.

Voi ce credeti? Care dintre cele doua ar fi mai cautata in viitor?

Răspuns Câştigător
| bruno04 a răspuns:

Bună Diana. Îți raspund cu mare placere zicandu-ti, sfatuindu-te sa mergi mai departe cu Franceza.
Engleza tot omul stie. Si Engleza se invata mai usor in zilele noastre.
Numai bine
Succes

2 răspunsuri:
| Flavour19 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Gramatica limbii franceze este foarte usoara si daca tot spui ca te pricepi bine la franceza, mergi pe limba asta. Si engleza iti este de ajutor cu siguranta.

| TotiPentruUnuNumarul1 a răspuns:

Pai ar trebui sa studiezi engleza e mai cautata, dar daca iti place franceza nu e nici o problema sa o studiezi.