| Queeen a întrebat:

Dau la Academia de Politie din Bucuresti si la admitere trebuie sa dau si o limba straina la proba scrisa. Stiu asa si asa engleza, mai putin gramatica..deci trebuie oricum sa invat gramatica. Ar fi mai usor sa invat gramatica limbii engleze, sau a limbii spaniole? La vocabular stiu asa si asa ambele limbi. Voi ce credeti? Cum vi se pare.Multumesc happy

1 răspuns:
| MikuAlex a răspuns:

Gramatica este foarte imporatanta...Cred ca ar fi usor sa inveti si spaniola pentru ca se aseamana putin cu limba boastra, dar si engleza ca este considerata o limba usoara.