| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

Este chiar așa de rău să ai job gaps (asa numitele pauze de munca)? In sensul in care daca vad că ai un job gap de chiar și câteva luni nu te mai cheamă la interviu?

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Salut!

Depind de angajatori si posturi. Ei vad acea pauza de munca ca pe un lucru negativ, in sensul ca nu le pari de incredere, ei vor un om care sa nu plece prea repede si serios. Pauzele pot arata ca ori nu esti bine pregatit pentru ca ai pauza mare si nu te-ai angajat, ori ca nu stii ce vrei (nu ai gasit ceva pentru tine).

E important si ce mai apare in Cv-ul ala pe langa aceste pauze.

Succes!

| Holiday a răspuns:

Dar cine te pune sa scrii in CV datele exacte cand te-ai angajat si cand ai plecat? Uneste si tu perioadele de munca daca ai constatat ca ar fi o problema asta. Nu verifica nici naiba astea. Important e sa te prezinti bine la interviu.

| FreddieM a răspuns:

Nu-i grav, importanta e experienta acumulata. Daca necesita motiv, bagi si tu ca ai facut niste cursuri sau ai fost bolnav sau ca ai ajutat bunicii.
Pace

| vmalex21 a răspuns:

In Romania da.Prin tarile normale nu.