| tdr a întrebat:

Este cineva care este la facultatea de drept din cluj (ubb) sau care a fost? Vreau o parere despre aceasta facultate.

14 răspunsuri:
| thedoll2010 a răspuns:

Am o cunostinta cred ca a si terminat de acum(nu am mai tinut legatura)care mi-a zis acum vreo 2 ani ca e mult de invatat, ca trebuie sa te duci la cursuri, dar ca profesorii sunt ok, f seriosi.Altcineva mi-a zis ca s-a mutat de acolo pentru ca nu a fost deloc multumit.Eu am mai multa incredere in primul individ pe care l-am mentionat

| tdr explică:

Vreau ceva detalii..., nu ca e "buna" sau "rea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o facultate buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu, da nu imposibil, dar merita sacrificiul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam tarziu raspunsul meu.sunt la ubb la drept, anul 2 acum. e foarte greu.deci foarte mult de invatat si nu mai ai deloc timp pentru tine, asta daca vrei sa treci anul, sa-ti iei examenele. daca stiam de la inceput alegeam alta facultate.multa bafta si ambitie... daca te-ai inscris la drept

| VladB22 a răspuns:

La drept la Cluj se intra pe baza de dosar nu? Si cam care sunt mediile in ultimii 3 4 ani?

| tdr explică (pentru VladB22):

Pe baza de dosar, 9.6(si ceva) a fost ultima medie la buget anul trecut. Nu sunt la drept, dar asa e cum iti zic.

| VladB22 a răspuns (pentru tdr):

Si ai de gand sa te duci in viitor la drept? eu da si de aceea intreb.

| tdr explică (pentru VladB22):

La zi si la UBB nu cred...

| VladB22 a răspuns (pentru tdr):

De ce? Nu corespunde intereselor tale? Planurilor de viitor etc

| tdr explică (pentru VladB22):

Mai fac si alta facultate, poate o sa mai fac altceva, poate o sa fac dreptul dar e greu de crezut ca la UBB si la zi. Daca vrei sa faci dreptul, la UBB sa mergi chiar daca e foarte greu, e cea mai buna varianta.

| VladB22 a răspuns (pentru tdr):

Data fiind situatia si implicit facultatea care o las in spate pentru drept, nu cred ca o sa mi se para imposibil. Greu da, dar in niciun caz imposibil.

| tdr explică (pentru VladB22):

Nimic nu e imposibil big grin. De curiozitate, ce facultate lasi in spate?

| VladB22 a răspuns (pentru tdr):

Una de 6 ani.