| mariucaaa28 a întrebat:

Este cineva pe aici care face facultatea de drept sau a facut? Admiterea se bazeaza doar pe rezultatele de la bac si testul acela la lb romana? Cat de greu este totul? Ma intereseaza facultatea din Iasi. Cateva opinii va rog frumos.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al respectivei facultati, la Admiterea 2014 si o sa afli tot ce te intereseaza.

| mariucaaa28 explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat...dar vreau sa aflu putin si din experienta altora, cum li se pare

| Ioandelasal a răspuns (pentru mariucaaa28):

Pentru admitere nu prea conteaza experienta, s-ar putea ca in acest an sa fie diferita fata de anii anteriori. De asemenea s-ar putea sa nu existe un utilizator TPU student la aceasta facultate.