| alina4 a întrebat:

Este grea facultatea de medicina?

Răspuns Câştigător
| Raluu a răspuns:

Nu nu este foarte grea. Eu vreau sa fac medicina. Stiu ca in primul an faci o multime de disectii pe cadavre dar in rest nu o sa fie foarte greu. Iti pot sugera sa mergi la Universitatea din Bucuresti sau la cea din Cluj unde poti ajunge cu adevarat un medic excelent! Bafta

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cea mai grea. 6 ani facultate+6 ani rezidentiat pentru un salariu destul de mic.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Mie-mi poate parea grea, tie daca iti place, esti motivata si-ti place sa inveti nu.Nimic nu e usor...

| furcu a răspuns:

E grea dar imi place.

| Digital112 a răspuns:

Daca iti place sa stii ca nu e foarte greau daca nu e grea

| catalin188 a răspuns:

Da da da da da daca ai de gand si esti un elev de nota 8 va fi iad

| private09love a răspuns:

Buna!

Daca iti plece nu poate fi grea. Iti trebuie multa scoala sa profesezi ca facultatea are 6 ani apoi mai urmeaza masteru, doctoratul...
Trebuie sa inveti toate bolile, toate oasele. Dar daca iti place si o faci cu placere sunt convina ca nu o sa fie asa grea.

| doroteea a răspuns:

Cred ca datongue.

| GoldDust a răspuns:

Da! Cea mai grea!

| AlexAntonescu a răspuns:

Cea mai grea este facultatea de medicina e chirurgia

eu invat la firenze