| thesnake02 a întrebat:

Ce stiti despre admiterea la Facultatea de Medicină? Cat de grea e?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

E o facultate destul de solicitanta, foarte multi intra si renunta dupa un an sau doi, am avut colegi care au renunta si in anul 4. Admiterea e grea si e bine fiindca daca nu ai idee de biologie, anatomie, chimie si chiar un pic de fizica nu o sa tii pasul, nu te ia nimeni de la zero ca nu au timp si rabdare. Unii stau un an intreg dupa liceu si invata pentru admitere, nu stau la povesti, invata zi si noapte, meditatii peste meditatii, etc. Daca chiar vrei asta sa stii ca merita.

1 răspuns:
| RegeleTauIonut a răspuns:

E medicina e stinta nu intta oricine logic