| Demeister a întrebat:

Este grea admiterea la Facultatea de Medicină din Bucureşti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru cei care au invatat in liceu si stapanesc foarte bine materiile din care se da admitere la orice facultate, examenul de admitere nu reprezinta o proba prea grea. Succes.

| Uxellodunon a răspuns (pentru corbulalbrosu):

NU. Admiterea la medicina la carol davila este foarte dificila si pe langa faptul ca in liceu la chimi si bio trebuie sa fi de 10 trebuie sa faci meditatii pentru admitere cu cel putin 2 ani inainte. Competitia e foarte mare in ultimii ani si subiectele sunt extrem de dificile

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Uxellodunon):

Si BAC-ul il dai din chimie si biologie?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Trumpinator a răspuns:

Examenul de BAC este 75% 25 - habar n-am tot schimba de la an la anwinking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Trumpinator):

Facultatile de prestigiu folosesc nota obtinula la BAC doar ca un criteriu de departajare in cazul in care 2 candidati obtin aceeasi nota de admitere si locurile sunt limitate. Sper sa se renunte cat mai curand la acest aberant criteriu cu privire la folosirea notei obtinute la examenul de bacalaureat pentru admiterea intro facultate in care materiile de la examenul de bacalaureat nici nu apar in programul de studiu.