| Demeister a întrebat:

Facultatea de medicina este o facultate grea?

Răspuns Câştigător
| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Orice facultate este grea,dar daca iti place atat de mult medicina, iti va fi foarte usor, dar depinde ce fel de medic vrei sa fi:de familie/chirurg (iti trebuie anatomie) sau veterinar (iti trebuie zoologie).

În concluzie, daca iti place ceea ce vrei sa studiezi iti va fi floare la ureche, insa daca esti obligata (de familie) sa studiezi medicina, imi pare rau sa iti spun dar iti va fi foarte greu.

Fundita?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o facultate grea, este una foarte grea, trebuie sa inveti foarte mult.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Trebuie sa inveti, sa citesti mult.

| alexandrualind a răspuns:

Greusoara.

| Robi1444 a răspuns:

Nu e deloc o facultate grea. e foarte usoara.

| Demeister explică:

Cum adica este "facuta pentru cei fara viata sociala"?