| Sasukesmecherul a întrebat:

Este greu sa lucrezi pe o platforma petroliera?
Un prieten de-al meu care lucra in santier a plecat cu alti baieti pe o platforma petroliera in Oceanul Atlantic.
Am auzit chestii naspa despre acest job, cum ca poti sa mori si stai toata ziua in picioare mai mereu ud si sunt furtuni mari.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La orice job pot fi situatii grele, periculoase.
Salarizarea (si asigurarile) sunt pe masura negocierii la angajare.

| darrio2007 a răspuns:

Este intr-adevar greu dar se lucreaza in ture si plata este pe măsură.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La un asemenea job sunt salarii de excepție și ai la fiecare lună lucrată o lună de concediu pe uscat. Aceasta nu se acordă degeaba, ci fiindcă ai nevoie să recuperezi efortul enorm din timpul muncii.
De murit nu mori, dar ai nevoie de oase tari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E una din cele mai deprimante job-uri in inginerie. Salariu e mare dar pentru ce. Ca sa stai intr-un container toata ziua cu ochii pe pc si dupa sa iesi in vant cu scule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se castiga bine dar trebuie sa stii si meserie. E un loc destul de deprimant, in opinia mea. Tatal unui prieten a muncit ani de zile pe platforme, dar nu am mai vorbit de mult cu el pentru ca a plecat din tara pana la urma.