| Derkes a întrebat:

Este ok facultatea de inginerie? Ma refer la faptul ca ....este mai convenabila in gasirea unor joburi bine platite? Bine, acum depinde si de motivatia fiecaruia si implicit destinul.

1 răspuns:
| christine99 a răspuns:

Uite ce am luat in considerare eu: sa aleg o facultate in care:
-sa pot invata cat de cat cu placere materia, o persoana priceputa in domeniul ei va avea o cariera mai infloritoare
- sa am in minte locul de munca specializat pe care il pot avea dupa terminarea facultatii si sansele sa ocup acel loc
- sa nu cheltui resursele inutil, gen fac facultate si dupa zic "stai ca eu de fapt vreau sa fiu sofer pe tir" sau sa fac ase-ul si sa fiu un mediocru pe acolo, clar ca e pierdere de timp cand sunt zeci de mii de economisti.