| RandomJ a întrebat:

Este vreun avantaj în a cunoaște o limbă străină, având meserie de contabil? Adică dacă vei avea mai mare succes să intri în contact cu firme multinaționale după o perioadă de timp (Mă refer la limbile asiatice, în special mandarina)

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Normal ca ai un avantaj, depinde ce tip de contabil esti si ce sarcini ai de indeplinit ( mai mici sau mai mari)

| MariaEElena0505 a răspuns:

Nu stiu exact dacă te-ar ajuta vreo limba asiatica, poate doar intr-o firma multinationationala cu sediul acolo, habar n-am.
Însă da, o limba sau chiar doua limbi straine, printre care engleză este obligatorie, este un plus pentru angajare.