| maria_9179 a întrebat:

Eu am absolvit liceul pedagogic si vreau sa urmez facultate de psihologie si as vrea sa dau examen de titularizare pentru a lucra in timpul facultatii. credeti ca ma pot angaja avand liceul pedagogic si deja o calificare pe diploma de invatator-educator? si cat este salariul pentru un debutant?

2 răspunsuri:
| nice67 a răspuns:

Da, desigur. te poate ajuta. happy

| p1nk03 a răspuns:

Salariul este minim pe economie la stat. La privat posibil mai mare.
Examenul scris de titularizare este destul de greu deci pregateste-te intens.Toata treaba cu lucratul pe timpul facultatii este sa nu se intercaleze cursurile cu programul de pe care il vei avea tu de dimineata.
Este "invatator-educatoare" nu tio zic cu rautate dar mi sa atras si mie atentia in privinta asta de multe ori, ma exprimam la fel ca tine "invatator-educator" si nu este corect.