| Andrada0025 a întrebat:

FUNDITA!
La liceul pedagogic, profil uman primesc diplomă, cu care mă pot angaja? Sau doar la profilul educator-învățător primesc diplomă cu care mă pot angaja?

Răspuns Câştigător
| anonimiussandicartiozeropmmdy a răspuns:

La liceul pedagogic primesti diploma de educator-invator, dar doar la profiulul educator-invatator. Cu diploma pe care o primesti de la acest profil te poti angaja fie ca invator, fie ca educator. Doar atat poti sa faci cu diploma aia. Sper ca te-am ajutathappy Funda?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aşa mult iubeşti liceul încât ţi-ai postat întrebarea la Dragoste şi Sex?
Şi totuşi, vagă întrebarea. Cu diploma de 12 clase nu poţi face mare lucru. Deci nu.

| Andrada0025 explică (pentru anonim_4396):

La secția învățător-educator primești diplomă, cu care mai apoi te poți angaja. Am postat întrebarea aici, deoarece este foarte populară această categorie, asta ca să-ți răspund la întrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrada0025):

Eu n-am auzit în viaţa mea de aşa ceva, chiar şi eu am urmat un profil uman. Fără bac şi fără o facultate bună (de preferat cea de litere) n-ai cum să te angajezi ca învăţător sau educator, dacă asta vroiai să spui.

| Andrada0025 explică (pentru anonim_4396):

La liceul pedagogic există un profil învățător-eucator, pe care dacă-l urmezi primești o diplomă cu care te poți angaja.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrada0025):

O diplomă cu care te poţi angaja primeşti la orice profil. Te poţi angaja ca gunoier, măturător de stradă, boschetar şi aşa mai departe. (Asta în România)