| andreeutza_8900 a întrebat:

Eu de la anul(adica din clasa a 5-a)ma voi muta la bucurest pentru ca sunt buna la balet si voi face scoala de balet.credeti ca va fi greu, sa renunt sau nu.

Răspuns Câştigător
| xeleur a răspuns:

Deci:In primul rand felicitari ca stii sa dansezi asa de bine.Cand eram mai mica am facut si eu balet. E greu uneori deoarece trebuie sa iasa sincron dansul, sa fie miscarile ample, gratioase...stii despre ce e vorba. Daca tu crezi ca poti merge mai departe atunici nu renunta.Vei fi gratioasa... Uneori nu mai vrei sa mergi(asa am patit-o si eu si am renuntat). Eu am facut balet pana-n cls. a III-A. Sfatuieste-te cu parintii, asculat-ti inima si fa ce crezi de cuviinta. Mie una imi pare rau ca nu mai pot sa merg.Trebuia sa ma mut la alta sc.
Daca crezi ca te va ajuta atunci du-te acolo.Fii tu insati.

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu renunta la visul tau pentru ca vei regreta tot timpul pe urma.winking

| Ea12345 a răspuns:

Spui ca esti buna, atunci cred ca ar trebui sa continui. Daca iti si place, si simti ca trebuie sa faci asta, nu are rost sa te opresti.
poti ajunge departe cu baletul, asa ca cel mai bun sfat ar fi sa nu regreti dupa.
Continua!peace sign

| Poinsettia a răspuns:

Va fi greu daca nu esti buna la balet, dar ai spus ca esti. Si daca simti o vocatie in acest sens, nu renunta, cel putin deocamdata. Desi d. p. d. v. al sanatatii, vei avea probleme mai tarziu cu spatele.

| coddy24 a răspuns:

Pai daca ai un vis. nu renuntza pentru nimic in lume la el. Dc sa renunti? muta`te la Bucuresti daca asa il vei putea indeplini.si daca esti cu adevarat buna ai sa vezi ca vei avea succes. have fun si iti tzin pumniitonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ca iti doresti cu adevarat nu va fi greu deloc.Trebuie sa-ti placa si sa ai vointabig grinkiss de pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://tgwhpo.com/......implinite/

| annammaryya a răspuns:

Daca intr-adevar asta iti e visul de ce sa renunti? mai gandeste-te daca vrei cu adevarat sa faci asta!

| Emrys a răspuns:

Andreeutza daca ai un vis, nu renunta la el. chiar daca nu esti foarte foarte buna... cu timpul o sa cresti in nivel si o sa ajungi o mare balerina. Trebuie doar sa ai incredere in tine si sa vrei sa reusesti! Multa bafta! Respect, BoGdAnRaX

| eu! a răspuns:

Hey!
foarte dragut ca faci balethappy
chiar azi vorbeam cu profa mea de mate despre licee
si ne'a spus ca a predat intr'un liceu de coregrafie, profesorii de acolo le cam chinuiau pe fete. si cred ca e greu:-s
ne spunea un caz despre o fetita din clasa a7a care a fost eliminate deoarece incepuse sa se dezvolte, iar genunchii incepusera sa ii creasca.si au dat'o afarasad
eu ti'am zis asta sa iti faci o parere.
dar sa nu renunti ca poti ajunge ff departe
Succes! sper sa devi o balerinasmug sa ma chemi si pe mine la un spectacolhee hee

| spy_6444 a răspuns:

Este foarte greu, dar nu imposibil, pregateste-te pentru multe injurii. Poti intra pe Kudika si ai acolo un articol despre subiectul care te intereseaza. Daca asta iti doresti cu adevarat, nu renunta la acest vis. Multa bafta happy