| sacavictor a întrebat:

Eu vreau sa fac facultatea de arhitectura. Si as vrea sa merg la un liceu de arte pe profil arhitectura. Dar problema este ca parintii mei nu sunt de acord sa merg la acel liceu. Si ei vor sa merg la un profil real

Răspuns Câştigător
| N0H4CK a răspuns:

Ei te vor la mate-info, pentru ca, dupa liceu, vei avea o groaza de optiuni la alegerea facultatilor. Dar, daca tu chiar ai planuri mari, dovedeste-le ca cel de arhitectura se potriveste cel mai bine pentru aptitudinile tale. Fii mai serios, mai punctual.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun ca-i bine sa stati jos, toti 3 (tu si parintii tai) si sa discutati omeneste, posibilitatile pe care le ai si ce profesie vrei sa ti-o faci cariera de viitor.