Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa ma angajez ca programator.Stiu programare adica am trecut de nivelul de incepator.Problema este ca nu am bacul.Iar toti zic ca nu am sanse fara diploma de bac...Voi ce ziceti?
Si ce parere aveti despre scoala link academy? Daca as urma cursurile pentru o diploma? As avea sanse?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Nu, fara diploma de bac nu faci nimic in Romania.
Da, daca ai urma cursurile(si ai lua diploma) ai fi perfect calificat pentru programare.

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Pai gandeste-te ca sunt o multime care stiu programare, au si bac-ul luat si
nu-si gasesc loc de munca.
Ce zici, nu au un atu fata de tine?

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Freelancer.com - Nu iti cere nimeni diploma. Te pricepi, faci. nu te pricepi, cumperi diploma laughing

Răspuns utilizator avertizat
| dragoshs a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci niste cursuri mai ieftine, intre timp sa mergi la interviuri pentru ca ai sanse daca ai si cateva proiecte personale terminate cu succes pe care le poti prezenta la interviu... fara aceste proiecte poate doar cu noroc ai putea ajunge sa fi chemat la un interviu...cauta de exemplu junior php developer pentru a vedea exact daca cunostintele tale corespund cu cerintele