| Nesemnat a întrebat:

Ce parere aveti despre "Link Academy"? Urmeaza cineva acest curs sau a terminat? Sunt folositoare aceste diplome? Si mai exact ce se invata?

2 răspunsuri:
| JackTD a răspuns:

Am favut cursul PHP, e slab... E bun pentru a intelege ce e cel mai important in limbajul de programare ales...
Insa pentru a deveni un developer experimentat nu e bun...
Daca cunosti limba rusa te sfatui sa favi cursuri la itvdn.com(eu am facut, rezultat 100%)

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Deci eu nu stiu sigur cum lucreaza concret aceasta academie, dar stiu de Academy plus, mi se pare ca nu sunt departe una de alta si pentru ca sa iti explic cit sunt de serioase studiile in Academy plus imagineazati ca un baiat din cl.9 dupa ce termina cursul se poate angaja in cimpul muncii cu 300 euro minim(pentru ca e minor) deci eu cam invat la un Colegiu de informatica si pe linga ce se invata in academie Colegiul e nimic sau chiar si dupa universitate nu ai garantat niste posibilitati de joburi sau cunostinte necesare pentru ele(vorbesc de niste joburi serioase: de developer, programist) academia ti le da 100%.Cu siguranta daca as fi stiut de asa academii cand eram eu a 9-a eram primul acolo la inscriere pentru ca ai nevoie de o groaza de timp iar cine are o gramada de timp si nu stie cum sa il foloseasca (cei de la scoala desigur). Deci ei te pregatesc incit timp de un an sa poti trece de rangul de junior in domeniul ales, alegi un job si muncesti asupra posibilitatilor asupra lui(e calitativa invatatura);