| DrunkenIrish a întrebat:

Exista posibilitatea de a ma muta de la medicina generala la militara, dupa anul 1?(Carol Davila). Daca da, ce conditii trebuiesc indeplinite?

Răspuns Câştigător
| SomethingFunni a răspuns:

"Transferul studenţilor în cadrul Universităţii, de la o facultate la alta sau de la/la alte instituiţii de învăţământ cu profil identic sau apropiat, este posibil doar pentru studenţii integralişti cu media ultimului an de studiu de 9. "
Apoi depui un dosar la analiza, analiza costa 500 de lei si apoi iti spun ei daca te poti transfera sau nu.

Teoretic da, practic... distractie placuta.

2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

La alte facultati se poate face mutarea intre sectii. Dar la medicina militara, e alt regim. Nici daca renunta vreo unul dintre ei, tot nu poti tu sa-i iei locul.

| Antopuff a răspuns:

Nu, nu poti. Medicina militara e in cadrul MApN chiar daca este pe langa davila. Se dau si probele sportive cu cateva luni inainte deci nu e acelasi lucru.