| Raul_Raul_1996_k2Yl a întrebat:

Exista un liceu de jandarmerie de ofițeri? Dacă da, care sunt acelea?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu exista liceu de jandarmerie iar in al doile rand pentru a fi ofiter de jandarmi trebuie sa urmezi Facultatea de jandarmi din cadrul Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti. Aceasta facultatea se poate urma abia dupa absolvirea liceului cu diploma de bacalaureat, indeplinirea conditiilor cerute pentru a candida si reusita la admitere.