| GEOrgiiaannaa a întrebat:

Facultatea de automatica si calculatoare sau Facultatea de informatica (cuza)? Care e mai buna, care ne ofera mai multe oportunitati in viitor? Care este mai grea? va rog sa imi dati un sfat.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce cariera vrei tu sa faci. Daca te intereseaza exclusiv partea de soft nu are rost sa te complici cu AC ul, daca vrei sa ma inveti si ceva hard si electronica atunci AC e singura solutie

| Dugalle a răspuns:

Cea mai buna? Automatica ca inveti si soft si hardware.
Cea mai grea? Automatica pentru ca inveti electronica, fizica, programare ( java, c, asamblare ).
Mai multe oportunitati? Ambele.
Avantaje? Cred cu tarie ca automatica e mai avantajata. Stiu si hard si soft pe langa cei de la calculatoare si tehnologia informatiei ce stiu doar programare.

| Stefxn a răspuns:

Pai in tara ambele ofera cam aceleasi oportunitati. Pentru strainatate as merge mai mult pe Cuza pentru ca are mai multe conexiuni... Vezi ca de vii la Cuza de bati cu mine pe loc tongue

| Dugalle a răspuns (pentru Stefxn):

Eu nu cred ca tu o sa ai aceleasi oportunitati la doar informatica ca mine cand eu sunt la automatica...

| GEOrgiiaannaa explică (pentru Stefxn):

O sa imi asumwinking

| GEOrgiiaannaa explică (pentru Dugalle):

Am inteles..multumesc