| wolya a întrebat:

Facultatea de moase e una si aceeasi cu facultatea de Obstretica si Ginecologie? cat dureaza? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| deeeeeebora a răspuns:

Nu. din facultatea (sau colegiu)de moase vei deveni moasa, iar din specialitatea obstretica si ginecologie vei deveni medic ginecolog, iar asta doar daca faci 6 ani de facultate+specialitatea aceasta de 5 ani. Sper ca ti-am fost de ajutor!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vrea tu!
Nu, nu e acelasi lucru: ca sa ajungi moasa faci o scoala de 3 ani ( pe bani, eventual ), ca sa devii medic ginecolog faci 6 ani de facultate plus rezi ( care trebuie luat cu nota extrem de mare ca sa prinzi gineco ).