| DumitrescuAlex a întrebat:

Facultatea este de viitor?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru unii da este de viitor pentru altii nu.
sunt destui "oameni de afaceri" cu 8 clase, dar au reusit, bravo lor
trendul actual este catre a avea 1 facultate sau chiar mai multe...
nu dezvolt iarasi ideea, cert este ca la noi in Romania avem cred raportat la numarul de locuitori cei mai multi studenti, masteranzi, doctoranzi care nu fac de cele mai multe ori nimic cu aceste diplome ci doar se bat in diplome si cursuri detinute precum se bat din vorbe 'interlopii' in tik-tok-uri
si NU, nu sunt ei de vina, ci cei care au creat acest sistem de invatamant in ultimii 30 de ani...un minister esuat din toate punctele de vedere

in final este important sa ai facultate daca vrei sa te angajezi intr-un domeniu unde este necesar acest lucru!

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce facultate vrei sa faci!
Dreptul, jurnalismul si psihologia sunt deja inutile, ca sunt zeci de mii care au terminat in ultimii 20 de ani si care nu vor profesa niciodata, fiindca nu au loc de munca si nici sanse sa se afirme sau sa faca ceva, cu facultatea terminata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care din ele?

| johnnny123 a răspuns:

Până acum te interesau facultăți "de top", acum întrebi dacă facultatea este de viitor. Tu până la urmă ce vrei de la viață? Sau nici tu nu știi?

| Hyperion7 a răspuns:

Este,atât timp cât știi ce cauți!

| ReddY25 a răspuns:

Depinde pentru cine vrea

| ioana748 a răspuns:

Studiile superioare te pot ajuta de multe ori.
Mult succes,

| Lupică27 a răspuns:

Alta intrebare de doi lei. Pai care din ele ma frate?

| LisaJulie a răspuns:

Depinde! După părea mea facultatea de medicina, IT, drept sau ASE! Restul în țara noastră nu prea sunt de viitor

| MihaiMB a răspuns:

Nu contează ce facultate faci, important este cu ce rămâi după ce ieşi, cât de bun eşti în acel domeniu.