| andreispeed77 a întrebat:

Functonarul public poate profesa in acelasi timp serviciul de functionar public si profesia mediator? funda!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa parerea mea poate. In sustinerea opiniei am in vedere prevederile Legii nr.161/2003, cu md. ulterioare si in special art.96, citez:
"ART.96.(1) Funcţionarii publici, funcţionarii publici parlamentari şi funcţionarii publici cu statut special pot exercita funcţii sau activitãţi în domeniul didactic, al cercetãrii ştiinţifice, al creaţiei literar-artistice. Funcţionarii publici, funcţionarii publici parlamentari şi funcţionarii publici cu statut special pot exercita funcţii în alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt în legãturã directã sau indirectã cu atribuţiile exercitate ca funcţionar public, funcţionar public parlamentar sau funcţionar public cu statut special, potrivit fişei postului." Numai bine!

| andreispeed77 explică:

Eu nu vb de profesor ci de mediator ( mediaza conflictele intre oameni ) ca un avocat numai ca le rezolva