| donutcenter a întrebat:

Funda!:* care sunt sansele sa obtin o bursa in strainatate? trebuie sa absolv un anumit liceu? ce activitati trebuie sa practic, cumva extracuriculare? ce medie trebuie sa am? pupi

5 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Te interesezi la O.N.B.S.S. Oficiul National al Burselor de Studii in Strainatate, pentru conditiile unei burse date de guvern.
Sau... daca esti geniala (10 pe parcursul liceului, 10 BAC etc) te inscrii direct la o universitate straina si iti dau ei bursa. Logic, trebuie sa cunosti limba tarii care te gazduieste perfect.
Cam greu, nu? happy

Răspuns utilizator avertizat
| Darkmagic a răspuns (pentru donutcenter):

In Bucuresti. happy
E un organism care functioneaza in cadrul Ministerului Educatiei si Cercetarii...

type pe google: Oficiul National al Burselor de Studii in Strainatate - si gasesti date de citit pana dimineata.
Succes sa ai. happy

| vladflorea a răspuns:

30-40%,depinde cu cine vorbesti!

Răspuns utilizator avertizat