| MarcelinoPanivino00 a întrebat:

Funda! Se face multa latina la filo [e grea?]? Tocmai m am transferat de la mate-info big grin

4 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Pai dai teza la latina.
Ai 2 ore de latina pe saptamana(din cate stiu eu).
Nu e grea daca iti place si o intelegi,
(eu personal o urasclaughing )

| larisa_6959 a răspuns:

O ora, doua pe saptamana.
Da se da teza

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu se face multă latină la profilul filologie ci se face o oră sau două pe săptămâna si dai și teza.Prima oară faci substantivul apoi verbul a fi care e sum-ese-fui, apoi adjectivul.
Chiar nu înțeleg de ce unora nu le place limba latină. Voi știați ca limba romana este,, fiica'' lb latine si ca acestea seamăna foarte mult.
Succes!

| babygirlmeli a răspuns:

Eu sunt la filo bilingv. si fac 1 ora pe saptamana si nu e deloc grea :d succes :*