| Încrucişătorul a întrebat:

Haideti sa discutam pornind de la ideea urmatoare: http://9gag.com/gag/3875767 *Daca aveti nevoie de inspiratie, aveti voie sa va uitati la comentariile user-ilor.*

6 răspunsuri:
| Cosmotel a răspuns:

Not true. happy

| Încrucişătorul explică (pentru Cosmotel):

M-am gandit la urmatoarea situatie: vreau sa devin avocat (ăă, nu) si cum as putea eu sa acumulez experienta? Mai mult ca sigur, lucrand ca un paznic part-time n-o sa ajute si, in nici un caz, ca voluntariat care te doboara cu nervii si neplatit. Asa ca nea Cosmotel... mi-ar placea sa-ti aud/citesc argumentu'. (fir-ar; poti sa "auzi" prin intermediul net-ului?)

| Cosmotel a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Te-am "auzit" laughing.
Aici ai dreptate. nu prea stiu cum merg treburile astea juridice si daca-i adevarat ca trebuie sa "marci banul" si sa ai relatii ca sa stai dupa fundul unui avocat sa-i cari hartiile pana iese el la pensie ca apoi sa-i iei locul. Dar mai sunt de parare ca daca esti foarte bun poti sa fii angajat de diverse firme chiar de pe bancile facultatilor. Cel putin in domeniul meu de activitate (sunt in anul 3 la calculatoare) sunt foarte multe oferte de munca si am foarte multi colegi care s-au aungajat.

| bibicutza146 a răspuns:

Pentru a acumula experienta poti sa mergi la unele cursuri sau la voluntariat happy acum, depinde in ce job!

| Încrucişătorul explică (pentru bibicutza146):

Nu cred in voluntariat. E o mizerie din punct de vedere social si financiar; ca sa nu mai mentionez batjocura.
Cat despre aceste cursuri de care zici, nu cunosc mare lucru. Care to share?

big grin

| bibicutza146 a răspuns:

Pana la urma totul se bazeaza pe cat de consecvent esti si cat de cat pe noroc...