| VreauSaFiuMilitar a întrebat:

Heeeei... ma gandesc tot mai des la ce vreau sa fac cu viitorul meu, pentru ca mai am putin si trebuie sa-mi aleg o facultate. Ma gandeam la politie sau armata. In ambele cazuri academiile de politie, respectiv Academia Fortelor Terestre, pe specializarea stiinte administrative, deoarece nu ma descurc la matematica deloc. Dar, ce sa aleg? Care e mai avantajoasa? Ce meserie e mai frumoasa? Chiar nu stiu ce sa aleg.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți gândi așa, în care din aceste două meserii sunt mai util pentru alții. În poliție aperi lumea de infractori, ai grijă de viața lor în siguranță, cei din jurul tău, din orașul tău. În armată, aperi țara și pe toți locuitorii ei, de dușmani. Viața lor, traiul lor în viitor depind de tine. Astfel, misiunea dtale este mai importantă, mai valoroasă, mai frumoasă, cum spui dta.

| debarasator63 a răspuns:

Ce-ti place sa faci? Ce te atrage? Ce doresti sa faci in viata?