| Mri28 a întrebat:

Heeei. Ce joburi online recomandați pentru un tânăr care isi dorește sa "faca bani de buzunar"?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stie sa faca tanarul?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi ce gasesti la categoria "remote" pe site-urile de profil ( www.ejobs.ro www.bestjobs.eu ).
Daca te descurci bine in engleza sau alta limba de circulatie internationala, ai putea sa lucrezi pentru un call-center/dispecerat.
Dar personal cred ca sansele de a lucra online, mai ales ca tanar fara experienta, sunt minime. Daca vrei cu adevarat sa lucrezi ceva, pe timp de vara iti gasesti un job pe la o terasa de pe litoral, sau chiar din orasul tau. Sunt foarte cautati ospatarii cu si fara experienta.

| 1234568807 a răspuns:

Dar un job normal nu vrea acel tanar, doar online?

| Mri28 explică (pentru 1234568807):

Era doar o întrebare si mai mult o curiozitate… pentru ca pe majoritatea ii aud in societate ca lucrează online…. Am zis bani de buzunar, nu un job din care sa iti câștigi existența.
Si nu vad nimic rau in a lucra online.

| Stefan927 a răspuns:

Site-uri false, care fura ip-urile oameniilor, si dupa aia vinzi acele ip-uri pe dark web.

| Mri28 explică (pentru Stefan927):

Totuși sa nu ne complicăm cu asemenea lucruri…

| Palorma a răspuns:

Poți sa scrii recenzii pentru cărți si primenești bani pentru asta

| Mri28 explică (pentru Palorma):

Asta e chiar interesant si totodata un îndemn spre a citi cărți…

| Stefgr a răspuns:

Poti sa completezi sondaje online. Nu platesc mult dar se aduna. Eu am aplicatia asta https://attapoll.app/join/euzzf