| Anonim17765 a întrebat:

Am aflat rezultatele repartizarii in licee. Prima mea optiune a fost matematica-informatica ( cel mai bun profil din zona mea) si am intrat. As vrea sa merg la facultatea de medicina si nu stiu daca am facut alegerea cea buna. In orasul meu, profilul stiinte ale naturii nu este foarte bun. Anul trecut majoritatea au ales acest profil zicand ca profesorii nu sunt de exigenti( cum sunt la mate-info) si este mult mai usor. Anul acesta, la bac, foarte multi elevi de la stiinte ale naturii au picat, mai mult de jumatate, in timp ce la matematica-informatica au picat doar 3. Vazand rezultatele am renuntat sa merg la stiinte si m-am gandit ca alegerea cea mai buna ar fi sa merg pe matematica. Credeti ca am ales bine? Imi va fi mai greu sa dau la medicina din moment ce eu am fost la profilul matematica-informatica si nu la stiinte?

3 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Daca treci clasa, de ce nu?

| CMaria21 a răspuns:

Ai ales bine faci suficienta biologie am multe prietene care au facut matematica informatica si acum sunt la medicina! O zi frumoasa

| OanaBeautiful a răspuns:

Eu cred ca ai facut alegerea buna, o sa faci si la mate-info destula chimie si biologie. Cel mai important este sa ai niste profesori buni, calificati, iar daca ti se va parea ca ai mai avea nevoie de cateva cunostinte in plus in acel domeniu poti sa faci pregatire. Sper ca te-am ajutat. :*