| Bakak a întrebat:

Hei, am o intrebare legata de acest liceu din Brasov,, Tiberiu Brediceanu".
As vrea spre actorie dar nu stiu ce trebuie sa fac pentru a fi admisă.
Trebuie să susțin vreo probă, daca da ce fel de proba?
Se intra cu o anumita medie?
Ce trebuie să fac pentru a intra la acest liceu.

Răspuns Câştigător
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Ai nevoie de cateva poezii, monologuri comice si dramatice.
http://www.artebrasov.ro/inscrieri-reinscrieri/

| Bakak explică (pentru VALCUANDREI1994):

Studiezi sau ai studiat la acel Liceu?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Bakak):

Nu dar stiu cum este la un liceu de arta. Am terminat actoria la,, Colegiul Octav Bancila" din Iasi. Sunt probe asemanatoare. Este posibil sa te puna sa recunosti nota-o sa fie cineva la pian care o sa cante si tu va trebui sa spui ce nota a cantat acea persoana si dupa aceea va fi o proba mai speciala-improvizatie.

| Bakak explică (pentru VALCUANDREI1994):

Și se intra cu o anumita medie?

| Bakak explică (pentru VALCUANDREI1994):

Se intra cu o anumita medie?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Bakak):

Important e sa iei peste 7.

| Bakak explică (pentru VALCUANDREI1994):

Cam ce ore se fac?
Si pana la cat?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Bakak):

Eu imi amintesc ca faceam Actorie si Euritmie-miscare scenica. Incepeam pe la ora 8 dimineata si terminam seara, adica pe la ora 20, chair 21. Era placut si obositor in acelasi timp. Recitam poezii, monologuri, improvizam, cantam, dansam. La un moment dat a trebuit sa invete fiecare cate o poezie intr-o limba straina si, cum noi faceam engleza si italiana a trebuit sa invatam o poezie in limba italiana. Am facut rost de volumul lui Eugenio Montale,,, Oase de sepie" si am ales poezia,, Pe Llobregat". Daca tie iti place actoria si te vezi facand aceasta meserie in viitorul indepartat atunci iti recomand sa citesti poezii, sa te uiti la o gramada de spectacole (gasesti multe spectacole pe you tube) si evident sa mergi la teatru ca sa capeti experienta. In meseria asta se fura si merita sa furi cu cap. Iti urez succes. Te-am plictisit destul, Denisa. O seara cat mai frumoasa.

| Bakak explică (pentru VALCUANDREI1994):

Multumesc pentru informatii.