| Selysium98 a întrebat:

As vrea sa urmez Scoala Populara de Arte si Meserii " Tiberiu Brediceanu", Brasov pentru a invata sa cant la acordeon. Insa sunt confuz, pe site-ul lor spune ca trebuie sa dai examen, desi nu am gasit niciunde in ce consta acel examen. Si de ce ar trebui sa dau acest examen, daca eu vreau sa fiu luat de la 0 ca si incepator? Nu este normal ca sa fii luat de la 0, ca doar de aia te duci la scoala, ca sa inveti. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi si intreba la scoala. Examenul trebuie sa stabileasca daca tu ai ureche muzicala si talent muzical. Eu sunt complet afoana, daca m-ar primi la scoala aia ar fi o tampenie, fiindca niciodata nu as putea invata sa cant la un instrument.

| Selysium98 explică (pentru Brigaela):

Nu prea are logica ce spuneti dumneavoastra daca ai ureche muzicala poate, dar nu neaparat trebuie sa ai talent ca sa faci o scoala anume. Pentru ca nu poate sa ma puna sa cant la un instrument muzical in timp ce eu ma duc la scoala aia ghici pentru ce...ca sa invat sa cant la un instrument muzical!

| Brigaela a răspuns (pentru Selysium98):

Nu am spus nici o clipa cate pune sa canti la instrumentul muzical, ai inteles tu gresit. Este o proba care sa arate daca ai capacitatea ed a invata sa acnti, fiindca asa cum ti-am zis, nu toata lumea poate

| Selysium98 explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult pentru raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Afona happy

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, multumesc!

7 răspunsuri:
| Dobrin_Auraş_1995 a răspuns:

Te-ai mai apucat de cantat?

| Selysium98 explică (pentru Dobrin_Auraş_1995):

Da, singur (acasa), cand am timp.