| CatalinL a întrebat:

Salut,as dori sa va cer parerea despre profesia de inginer chimist. Este o meserie de viitor? Merita sa ma duc la UBB, la Facultatea de Chimie si Inginerie Chimica Cluj? O sa gasesc loc de munca dupa facultate? Cum sunt platite? Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Ether a răspuns:

Da, este de viitor, dar locul de munca il gasesti in functie de piata fortei de munca de atunci, de cat de bun esti si asa mai departe. Noi nu putem sa iti spunem decat ca este o meserie cu multiple aplicatii.