| alialexandra a întrebat:

Hei! Am văzut că anul asta la universitatea de matematică s-a introdus o secție de automatică și calculatoare. E vreo diferență între asta si cea de la poli? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, de la Poli iesi inginer.

| Ara997 a răspuns:

Http://fmi.unibuc.ro/ro/admitere_licenta/examen_admitere_iulie_2017/
nu exista universitate de matematica, universitatea include o suma de facultati.
mai sus ai link catre UB facultatea de mate-info.
fa-ti o idee ce sectii sunt

| minrest a răspuns:

Facultatea de Matematica din Universitatea Bucuresti. Nu te zgarie la ureche ''universitatea de matematica''? Exista oricum sectia Informatica, daca s-a introdus intr-adevar o sectie Automatica si Calculatoare, principala diferenta fata de Automatica din Politehnica va fi ca Automatica din Politehnica va ramane mai greu de facut si mai buna.