| bogdyby a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva ce diferenta este intre departamentele de la Automatica si Calculatoare (Calculatoare
Automatica si informatica industriala
Tehnologia informatiei) la Poli Buc?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai avantajos din perspectiva a ce vrei tu sa faci. Daca vorbi de un loc de munca atunci in Romania cea mai mare sansa o ai cu programarea, pentru ca nu prea se cauta nici hardware si nici automatica la fel de mult

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La Calculatoare faci partea de hardware (programare microcontrolere)

la Automatica si informatica industriala faci lucruri ce tin de robotica, sisteme automate

la TI faci partea de software (programare)

| bogdyby explică (pentru suntserios):

Si ar fi unul mai avantajos decat celalalt, sau toate sunt la acelasi nivel, dar difera doar "materia"?

| suntserios a răspuns (pentru bogdyby):

E mai avantajos din perspectiva a ce vrei tu sa faci. Daca vorbi de un loc de munca atunci in Romania cea mai mare sansa o ai cu programarea, pentru ca nu prea se cauta nici hardware si nici automatica la fel de mult