| FaraNume1245 a întrebat:

Care e diferenta dintre o facultate Matematica-Informatica si una Automatica si Calculatoare? Sunt facultati grele?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La mate info faci partea de programare software. La Ac sunt mai multe sectii, sw face si partea de hardware si partea de programare software, partea de sistemw automate, robotica

3 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

La automatica și calculatoare te ocupi mai mult cu hardware și faci 3 ani iar la matematica informatica faci 4 ani.

| suntserios a răspuns (pentru AKARA0):

Lol, fix pe dos. In AC faci 4 ani ca e facultate de la politehnica... la mate info 3 ani

| Ghost963 a răspuns:

La automatica-informatica se ocupa pe partea hardware(Ex:roboti). Ambele sunt facultati grele, dar mai mult automatica-informatica e mai grea.