| Anonimusdesteptu a întrebat:

Hei,ce bac trebuie sa dau pentru a intra la facultatea de film si regie?
Va rogg sa răspundeți

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bacalaureatul il sustii in functie de profilul liceului absolvit.
Pentru admiterea in facultate, indiferent care facultate, nu conteaza prea mult profilul liceului absolvit, mai importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| Violleta2022 a răspuns:

BAC-ul il sustii la liceu, nu la facultate si-l dai in functie de liceul la care termini cele 12 clase, la materiile din profilul tau.

Cat despre facultatea de film sau regie, trebuie sa mergi la Facultatea de Teatru si televiziune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista Bac special pentru Facultatea de film si regie.
Bacul il sustii in functie de profil.