| marius134 a întrebat:

Hei...cum pot deveni cântăreț mă simt ca un rahat că nu pot sa-mi îndeplinesc visul ...mama spune că trebuie să ai bani ca sa te lansezi in industria muzicală?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat ca trebuie sa fii bogat, daca ai talent si canti frumos, ai toate sansele sa ajungi sus.
Sunt emisiuni precum "romanii au talent" unde se inscriu toti romanii care pot canta si uite, ca sunt selectati cei mai buni si bagati la scoala, conservatoare si ajung celebritati.
Uite un exemplu banal cu o cantareata, batrana, urata si saraca, care ajunge vedeta Angliei, peste noapte.
Uite-o cum arata Susan Boyle cand s-a dus la preselectie:
https://www.youtube.com/watch?v=RxPZh4AnWyk

si uite-o, dupa ce a castigat concursul si a ajuns celebra si bogata:
https://www.northcharlestoncoliseumpac.com/events/detail/susan-boyle

Deci, talentul te poate face atat celebru cat si bogat, daca esti talentat si motivat sa ajungi in top.

| Freya1 a răspuns:

Si voce mai ales.
Daca ai posteazate pe internet, poate te remarca cineva.

| NLS a răspuns:

Atunci cand esti talentat cu adevarat, nu trebuie bani.
Ti se deschid portile, daca bati la ele. (incepi cu diferite concursuri locale, sau concerte asemenea, apoi te inregistrezi la o calitate acceptabila (radio local) si postezi pe Youtube, rugand colegii sa dea share. Apoi, daca chiar esti bun - Romanii au talent, Vocea Romaniei, XFactor, etc )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa multe ore de canto mai întâi happy și după îți poți urma visul

| utilizator97 a răspuns:

Cersitul inca se practica in Romania. Succes