| Tyoh a întrebat:

Hei! Eu iubesc sa cant si prietenii imi spun ca am o voce buna. Acum fac curs de chitara si asta include si cantatul .domn Profesor spune ca am o voce buna dar din cauza lipsei de exercitiu cateodata mai ies din tonaliatate. Am 13 ani si vad multe vedete care au inceput de mici precup Miley Cyrus, si altele ca si Demi Lovato sau Selena Gomez. Ele sunt din USA .acolo daca ai talent reusesti foarte repede, iar aici in Romania te plimba pe la concursuri ca si Mamaia copiilor si din astea.Nu vreau asa vreau sa reusesc in viata. Mi`e frica de ce va zice Mama mea. Din clasa a8a ma voi muta la scoala de Arte, dar nu stiu la ce profil.Mama spune sa ma duc la Arhitectura dar eu vreau la muzica, crede ca nu sunt talentata la muzica.Sunt eu mica dar ma preocupa foarte mult viitorul meu. Va rog sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Mama ta trebuie sa inteleaga ceea ce iti doresti, si ca nu este viata ei, ci a ta, daca vede ca asta iti place sa faci, sa canti, atunci ea trebuie sa inteleaga si sa nu mai incerce sa te puna sa faci lucruri care nu iti faca placere. ca pana la urma trebuie sa faci totul din placere.Iti spun asta pentru ca si eu am 13 ani, si eu imi doresc sa cant, si la fel ca tine nici nu vreau sa aud de concursuri precum MAMAIA COPIILOR. sau alte prostii, vreau un viitor frumos si plin de celebritate. si bucuria de a canta, din clasa a 8-a poti sa vii la liceul dinu lipatti unde sunt eu, din bucuresti, sau o scoala de arte de oriunde ai fi u. daca esti din bucuresti si te vei putea muta la liceul acesta, eu fac chitara. si cant si cu vocea si iti pot recomanda cei mai buni profesori. Mult succes in a o convinge pe mama ta sa te lase sa iti urmezi visul happy. Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mergi cu mama ta la profu de muzica sa-i vorbeasca, daca spui ca el a remarcat ca ai talent. Vorbeste intii cu el si apoi faci vizita cu mama ta. Poate chiar ai potential si o convinge si pe ea sa fie de partea tawinking

| DalVMer a răspuns:

Secretul e sa incepi de tanar si pe la 17-20 ani sa ai un succes ca Miley Cyrus, Selena... dar iti trebuie talent mult si sa nu te lasi cand ajungi la greu... daca nu incepi de acum si descoperi in viitor ca puteai realiza ceva senzational o sa-ti para rau