| Geeeorrrgiiianaaaa a întrebat:

Hei! Imi poate spune cineva la ce discipline sa da admiterea la Facultatea de Asistenta medicala generala Pitesti? Stiu ca admiterea consta in 50% media de la bac+ 50% nota la testul grila, doar ca nu stiu testul grila la ce se dă. Este doar la biologie sau biologie si chimie/ fizica?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe la inceputul anului viitor o sa fie afisat, pe site-ul oficial al facultatii, regulamentul de admitere pentru admiterea 2024 si acolo vei gasi tot ce te intereseaza in legatura cu admiterea.