| andreea964 a întrebat:

Hei. In redactarea unui CV, daca nu am mai lucrat nicăieri, e ok daca șterg rubrica experiența profesionala? Sau las așa și scriu că nu am experiența în piața muncii?

Dar la partea cu limbi străine cunoscute, eu cunosc foarte puțin engleza, oare să șterg rubrica sau sa completez tabelul doar cu A1, A2?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

șterge aliniatul cu experienta. Niciodată intr-un cv nu scrii ceva ce incepe cu "NU"

| seth2016 a răspuns:

La experienta ar fi bine sa completezi ceva: proiecte, voluntariat, freelancing si sa scoti in evidenta relevanta pentru jobul la care aplici.
In mod normal completezi nivelul actual al cunoasterii unei limbi straine.

| SLS92 a răspuns:

Depinde, de cand ai terminat scoala si pana in prezent, daca e o perioada mare de cand ai stat pe bara, o sa ai probleme cand te vor intervieva aia cu cv-ul in fata, eu am patit-o, dar oricum fara sa fi lucrat pe nicaieri e ca si cand nu ti-ai prezenta cv-ul si ai opta doar pentru munci de necalificat

| andreea964 explică (pentru SLS92):

Cam de un an am terminat și în perioada asta am stat acasă, nu am lucrat nicăieri. Și sunt la inceput am 23 de ani...

| NoBodyOriginal a răspuns:

La partea cu experienta profesionala scrii Fara experienta
Iar la partea cu limbi straine scrii cunostinte medii in limba engleza. Cel mai bine ar fi sa intri pe eJobs si sa iti faci acolo un CV