| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa imi gasesc ceva de lucru pe timp de vara. Am gasit cateva oferte online, care necesita trimiterea unui CV. Doar ca nu stiu cum sa imi fac Cv-ul pentru ca eu sunt la liceu, nu am experienta profesionala si nu prea am ce sa scriu in Cv. Decat datele personale, limbi straine cunoscute, educatie, si atat? Daca aveti ceva Cv-uri care m-ar putea ajuta sau ati trecut prin aceeasi situatie cu mine, m-as bucura sa primesc niste sfaturi.

1 răspuns:
| madagascar a răspuns:

Scrie exact realitatea, si la experienta scrii nu am, cel mai usor iti gasesti la mcdonalds sau kfc daca ai in orasul tau unul din astea doua incerca direct la ei intreaba-i daca angajeaza.succes