| MrBogdan14 a întrebat:

Hei salutare, sunt in clasa a VIII-a si as vrea sa stiu daca e bun profilul "Stiinte Sociale" si ce pot deveni daca ma duc la acest profil. DAU FUNDA!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profilele de liceu nu sunt bune sau rele. Poti deveni orice, indiferent de profilul liceului absolvit, principale sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere in facultate.
Sigur ca este bine sa alegi un profil care sa te ajute putin la admiterea in facultate, in functie de ce vrei sa urmezi dupa liceu.