| Adinaaa76 a întrebat:

Hei! stie cineva daca exista academie de politie in Sibiu?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Exista doar scoala de agenti de politie, din cate imi amintesc.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu exista. Academie de Politie exista una singura in tara, la Bucuresti. Scoli de agenti de politie sunt mai multe, cred ca la Campina si la Cluj, sa ma corecteze cineva daca gresesc.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Academia de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza" - Facultatea de Poliţie - Bucureşti str. Aleea Privighetorilor, Nr. 1-3, Sector 1. telefon: 021.317.55.23
Şcoala de Agenţi de Poliţie "Vasile Lascăr" - Câmpina, B-dul Carol I nr. 145, judeţul Prahova, telefon 0244/33.62.51
Şcoala de Agenti de Politie "Septimiu Muresan" - Cluj-Napoca, Str. Corneliu Coposu nr. 89-91, judeţul Cluj, telefon 0264/43.97.72
Şcoala de Pregătire a Agenţilor Poliţiei de Frontieră "Avram Iancu" - Oradea, Calea Aradului nr. 2, judeţul Bihor, telefon 0259419520