| mada001 a întrebat:

Hei! Sunt in clasa a 12-a si as dori sa merg la medicina, in Iasi. M-ati putea ajuta cu niste informatii precum la ce se da examenul, cat de greu e? M-am mai gandit sa dau si la tehnica dentara, dar nu stiu nimic despre aceasta meserie. Astept sfaturi si informatii, multumesc!

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Să ştii că şi Facultatea din Iaşi e foarte bună, nu trebuie neapărat sa mergi în altă parte.
Medicina durează 6 ani, iar tehnica dentară 3 ani.
Admiterea se dă din biologie sau chimie, din câte ştiu.
Poţi afla mai exact de pe site-ul facultăţii : http://www.umfiasi.ro/sites/admitere/Pagini/Default.aspx
Baftă!

| LioErnest a răspuns:

Daca vrei medicina cu adevarat Bucuresti sau tg mures. ATAT IN TARA LA NOI!