| Lorelay1212 a întrebat:

Hei TPU :3
Imi puteti spune care sunt,, pasi" pe care trebuie sa ii pargurg pentru a ajunge avocat? Sunt cls a IX-a si intentionez sa ma inscriu la facultatea de drept dn Constanta.
[tin sa mentionez ca stuatia mea financara este modesta]
Cate sanse am? Este visul meu.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa facultatea de drept, cu examen de licenta, trebuie sa sustii si sa reusesti la examenul de admitere in barou, faci 2 ani de stagiatura pe langa un avocat sau la o firma de avocati, apoi sustii si reusesti la examenul de definitivat.
Ai sanse sa reusesti daca esti foarte buna.