| Picoelmethys a întrebat:

Acum cateva luni am dat testul de IQ si am aflat ca IQ-ul meu este de 122. Eu doar ce am implinit 13 ani. Faza e ca eu pana acum nu am invatat deloc bine si am avut note mici, dar vreau sa ma fac doctor/avocat/procutor in alta tara. Imi place sa citesc, stiu engleza, turca si acum invat coreeana si japoneza. Daca vreau sa ma fac doctor/avocat/procuror si am mediile, dar o sa le maresc mai am sanse sa ajung ce vreau? Sunt clasa a 7-a, mersi.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| emilian6238 a răspuns:

Salut! In afara de creier, trebuie si multa munca, pentru a putea reusi ce iti propui. Iti recomand sa te tii de scoala, sa ai note ok, si nu e greu, dar trebuie sa aduni informatie despre lucrurile care te pasioneaza pe tine si pe care le vezi interesante. Voiam sa iti spun despre directiile de cariera despre care vorbeai. In curand tehnologia, si inteligenta artificiala o sa inlocuiaca si doctorii si avocatii si procurorii. In momentul de fata exista o inteligenta artificiala care este folosita in afara pentru a diagnostica oamenii la care ajunge ambulanta. In domeniul legal exista un program cu inteligenta artificiala care poate rezolva cazuri cu o eficienta si grad de perfectione net superior fata de avocatii traditionali. Si in plus de asta, gandeste-te la posibilitatea de a-ti dezvolta propriile tale afaceri, decat sa te orientezi spre cariere care te tin legat de un loc de munca. Mult succes! happy