| aleeeeeexiiiiiiaaa88888 a întrebat:

Am 14 ani si de mai mult timp m-am gandit sa fac teatru(actorie), gen e visul meu si chestii, dar parintii mei nu ma lasa, anyway, vreau sa stiu daca la varsta asta e prea târziu sa ma apuc? Si va rog dacă știți ceva siteuri cu scenarii pentru repetitii, va rog mult sa mi le dati. Dau funda✌❤️

Răspuns Câştigător
| LalescuMaria2000 a răspuns:

Buna! Si mie imi place actoria!
Daca asta e visul tau iti recomad:
1.mergi la un liceu artistic(exista sectia arta actorului)
2.mergi la cursuri si centre unde sa studiezi actoria
3.inscrie-te la o agentie pentru a da casting, poti juca in filme, publicitati,
Varsta de 14 ani est o varsta perfecta pentru a incepe cariera actoriceasca... poti partcipa in multe programe, insa ar fi bine sa ai sprijinul parintilor.....eu iti urez mult succes.

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Poti sa dai la facultate la 18 ani.
Urmeaza-ti visul!

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Nu te lasa descurajat de parinti, de prieteni, de iubita, de NIMENI. Urmeaza-ti visul, nu e prea tarziu niciodata.

| romeo78 a răspuns:

La anul înscrie-te la un liceu de artă. Indiferent de ce profil. Acolo vei avea șanse mari să îți îndeplinești visul!
Referitor la refuzul părinților, nu ești singura persoană căreia părinții vor să îi distrugă viitorul, obligând să facă copilul, altceva decât dorește.
Problema este de a avea curajul la anul să te înscrii la liceul pe care îl vrei tu, nu părinții tăi!
Succes!

| Dalmore a răspuns:

Există cursuri și facultăți, deci nu e prea târziu. În liceu poți să înființezi o trupă de teatru dacă nu o să existe deja una. Dar dacă te aud ăia cu "gen", te scot pe geam afară. Scoate cuvântul ăsta definitiv din vocabularul tău sau folosește-l în singurul context în care are sens: la o sămânță în fața blocului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e prea târziu la nici o vârstă.

| Violleta2022 a răspuns:

Teatrul il faci pe viu, la un club de tineret, nu pe site-uri.
Iar asta cauti la tine in oras.