| anonim_4396 a întrebat:

De foarte mult timp ma gandesc sa imi urmez visul, adica actoria.Sunt o persoana totusi simpatica si placuta, dar nici pe departe nu as putea urma o cariera din asta fara pregatiri, cursuri etc. M-am gandit bineinteles sa ma duc la teatru. Dar aici am doua optiuni:este teatrul in franceza(care calatoreste si in strainatate, duce copii la festivale si primesc premii) sau teatrul in romana.Normal ca cel in franceza pare mult mai interesant, dar ideea este ca eu nu sunt o foarte buna vorbitoare a limbii franceze si ma gandesc ca imi va fi destul de greu daca nu prea stiu vorbi franceza...ar trebui sa tocesc rolurile. M-am mai gandit sa ma duc la dans, deoarece foarte multe roluri feminine se bazeaza si pe dans, de exemplu in filmul "Moulin Rouge!" in care a jucat Nicole Kidman, ea a trebuit sa danseze la greu acolo. Dar deja eu am 12 ani si nu stiu. e destul de tarziu sa incep acum cursuri de dans, dar ideea este ca eu intr-adevar vreau sa incep dansul. Mi se pare un sport extrem de frumos si de elegant. Dar aici mai apare o problema.Doua dintre prietenele mele merg la dans de ceva timp, chiar daca nu prea au avut rezultate. Una dintre ele a luat mereu ultimul loc la concursuri, iar cealalta a fost tot timpul printre ultimele. Oricum sunt sigura ca vor face misto de mine si vor zice ca sportul asta nu mi se potriveste(mie mi se pare ca mi se potriveste deoarece imi place sa dansez si am o statura fizica destul de ok:sunt subtire, si inalta pentru varsta mea.am 12 ani si 1, 65), dar cu siguranta vor rade ca sa ma intimideze si chestii de-astea.As vrea in primul rand sa stiu ce cursuri ar trebui sa urmez in afara de cele mentionate mai sus, la ce teatru v-ati duce voi dintre franceza si romana, si ce sa fac in cazul in care o sa faca misto de mine, si daca ar mai fi potrivit sa fac cursuri de dans la varsta aceasta.

2 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Poti sa faci cursuri de dans la ce varsta vrei tu
in cazul in care "prietenele" tale fac misto de tine Ignora-le, cu aceasta ocazie vezi daca iti sunt prietene cu adevarat, ar trebui sa te incurajeze nu sa rada de tine

| SalutTpu a răspuns:

Trebuie sa faci cursuri de actorie.Si apoi cand te duci la liceu sa alegi Dinu Lipatti
Daca esti din Bucuresti iti pot face cunostinta cu Iulian Glita. Este actor si este profesorul meu la cursuri.