| JustMeForever3 a întrebat:

Hei TPU, am intrat la Facultatea de drept din cadrul UBB Cluj.As putea sa ma transfer la bucurești(tot la o facultate de stat) la drept din semestrul al doilea sau doar din anul 2? Care ar fi criterile de transfer?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Cred ca se poate realiza transferul dar nu stiu de cand.Cat despre facultate, de ce nu ramai la Cluj ca se invata bine si e un oras bun, eu as zice sa nu te transferi, sa ramai unde ai intrat.Bafta! happy

| wolder a răspuns:

Tranferul o sa fie pe un loc cu taxa mai exact, asta daca sunt locuri la cu taxa.
dar poti ramane acolo este o facul buna, nu conteaza orasul, conteaza sa inveti.
poate ti-au mai zis unii "dc n ai dat la buc?" si de asta te-ai gandit sa te muti, dar n-are rost sa faci asta

| JustMeForever3 explică (pentru wolder):

Sincer multa lume imi spune sa raman la Cluj, având in vedere ca sunt si din Cluj, dar as vrea sa ma transfer pentru ca dupa ce termin dreptul as vrea sa ma duc mai departe la INM (institutul national de magistratură care oricum este in București) si an auzit ca acolo se face pregătire mai intensă pentru INM

| GoldandSilver a răspuns:

Ar trebui sa te interesezi in timpul primului an. Nu stiu daca se fac transferuri intre semestre.